Володимир Москаленко: Запоріжжю є куди розвиватися і ти можеш долучитися до цього розвитку

З депутатом Запорізької міськради від «Батьківщини» і журналістом Володимиром Москаленко «Новий День» зустрівся в редакції газети «МІГ», де політик працює багато років. Поки ми говорили про плани депутата міськради стати парламентарієм, стало зрозуміло, навіщо депутати взагалі потрібні народу - за годину бесіди йому двічі подзвонили незнайомі люди і попросили матеріальної допомоги.

- З якою метою Ви балотуєтеся у Верховну Раду?

- Через те, що я маю досвід роботи у міськраді, а в журналістиці спеціалізуюся на політиці, розумію, що є проблеми громади, які на місцевому рівні вирішити просто неможливо. Тим більше, в Запоріжжі таким чином склалася ситуація, що провладна більшість у міськраді не дає змоги опозиції реалізувати її проекти. От є 34 голоси – і все. І будь-які доводи, обґрунтування не діють. Дуже часто так бувало, що якісь некорисні речі, чи ті, що несуть загрозу в майбутньому, вирішувалися саме більшістю.

Місцева влада позбавлена будь яких важелів впливу на підприємства-забруднювачів. Все вирішується в Києві. І ніхто ж нам не повідомляє, чому продовжуються строк ліцензії, чому норми викидів встановлені такі, а не інакші. Наслідок такої ситуації – постійний потік до депутатів міськради мешканців Запоріжжя, які звертаються по матеріальну допомогу для лікування онкології. На мій погляд, це пов’язано саме з екологічною ситуацією в місті. Отже, вирішувати цю проблему треба в столиці.

- А чому Ви вважаєте, що, ставши нардепом, зможете змінити екологічну ситуацію в Запоріжжі?

- Я ж не займаюся «донкіхотством» і не думаю, що сам один зможу перемогти. Проблему бачать багато хто. І тому деякі кандидати в народні депутати від Запоріжжя підписали з екологічними активістами меморандум про кроки на цій царині, якщо вони пройдуть в парламент. Очевидно, що той, хто пройде у Верховну Раду, буде вирішувати такі питання колегіально з іншими нардепами.

- Для Вас від початку робота в міськраді була «трампліном» у парламент?

- Ні, на початку каденції абсолютно не було таких планів. Просто дивишся на людей, чуєш їх скарги і розумієш, що треба виходити на інший рівень, аби їм допомогти. Приведу в приклад ситуацію з трьома керуючими компаніями ЖКХ в Запоріжжі – «Місто для людей», «Мрія» і «Запоріжремсервіс». Коли спілкуюсь с запоріжцями біля їх під’їздів, чую, що у них є величезні проблеми у спілкуванні з цими компаніями. Тому що вони не бачать діяльності цих управляючих компаній. Дивишся на людей – вони просто кинуті напризволяще.
У Хортицькому районі взагалі є багатоквартирні будинки, які сунуться в балку, і що з тим робити – незрозуміло. Адже, якщо зносити такі будинки, треба надати їх мешканцям житло, якого нема. І люди кожного дня живуть з відчуттям небезпеки.

- Ви входите у комісію з питань депутатської діяльності, регламенту, законності і запобігання корупції. Які у нас в міськраді справи з законністю і корупцією?

- Через комісію мають проходити проекти рішень міськради, і насамперед ми дивимося, чи відповідають вони законності. Права визначати корупційні ризики у нас немає. На засіданні комісії ми можемо написати свої застереження у вигляді окремої думки, але потім ці проекти виходять у залу, а там, знову ж таки, є більшість. І нам складно їм протидіяти, як представникам меншості.

Величезні проблеми є у земельних питаннях – постійно якісь порушенні регламенту. Багато таких питань виносяться в сесійну залу без обговорення у комісіях – це супроводжується скандалами.

- Яка Ваша думка про Володимира Буряка? Як про мера і про людину.

- Він впевнено почувається, бо в нього є більшість у сесійній залі. Інколи партнери по цій неоформленій коаліції з «Оппозиційного блоку», «Нової політики» і «Нашого краю» його підводять – виходять з зали і голосів не вистачає. І тоді Володимир Вікторович засмучується. Я думаю, що йому подобається, але він уже заморився. Бо всі «лучі добра» від народу концентруються на міському голові. Адже не всі розділяють його концепцію розвитку Запоріжжя. Мені здається, невдоволення містян йому дошкуляє, але це було б неприємно будь-якій людині.

- Ну, а як мер він подобається чи ні?

- Я розумію, що для вирішення деяких питань він змушений балансувати, адже не дивлячись на існування цієї більшості, у кожної фракції є свої інтереси. І вчорашня дружба може змінитися сьогоднішньою ворожнечею. Те, що я бачу із сесійної зали – не всі рішення йому до душі.

- Ви дуже дипломатичний у своїх висловлюваннях.

- Розумієте, як журналіст я дуже добре знаю ціну слова. Думаю, що кожне слово має бути точним, влучним і доречним. Головна мета наша – досягти позитивного результату, а не кидатися звинуваченнями. Життя коротке і не треба його витрачати на порожні конфлікти. Бо люди чекають від нас не цього, а того, коли ж ми нарешті почнемо жити по-людськи, як хоча б сусідні країни. Який сенс лаятися і сваритися, коли потім все одно потрібно буде виходити на якесь спільне рішення.

- Я тут почитала Вашу передвиборчу програму…

- О, це добре! (Посміхається).

- І в ній ви пишете, що Ваш пріоритет – це «демонтаж олігархічної системи». Як ви будете її демонтувати, якщо навіть лідеру вашої партії, Юлії Тимошенко, це не вдалося, коли вона була прем’єр-міністром?

- Не особисто один нардеп кинеться атакувати олігархічну систему самотужки. Суспільство не може розвиватися, коли воно базується на олігархічній моделі, бо її мета – це самозбереження. Тому, звісно, самотужки ніхто її не може демонтувати, а лише спираючись на політичні сили, на підтримку виборців, громадськості. Також потрібні законодавчі зміни.


- Також Ви пишете в програмі, що будете добиватися зниження тарифів ЖКХ. За рахунок чого?

- Все достатньо просто – у нас же високі тарифи базуються на високій ціні на енергоносії. А відбувається це через монопольне становище наших газорозподільних компаній. Їм вдалося побудувати цю модель завдяки близькості до минулої влади. Зниження ціни на газ призведе до зниження тарифів на тепло. Значна частина запоріжців з острахом чекають зими, бо платіжки зростають в рази. І якщо пенсія в людини 1800 грн, а за тепло треба заплатити 1500 грн – це просто за межею виживання.

Мені здається логічною теза, яку обстоює Юлія Володимирівна – люди, які змушені віддавати практично все зі своїх доходів на оплату тарифів ЖКХ, вони не мають з чим вийти на ринок. В широкому розумінні цього слова – не тільки купити на базарі огірки чи помідори. Вони припиняють купувати речі тривалого використання – одяг, меблі, побутову техніку. Наш виробник не отримує віддачі від місцевого споживача. Є люди, у яких взагалі постає проблема – купити поїсти чи заплатити за газ. Я розумію, що з Кабміну такі проблеми не видно.

Приведення до здорового глузду тарифів дозволить вирішити і інші нагальні питання життя міста, району і країни.

- Також Ви пообіцяли сприяти добудові багатостраждальних запорізьких мостів. Яким чином?

- Через свою професійну діяльність я з самого початку слідкував за будуванням цього об’єкта. Процес будівництва, розтягнутий в часі, стає джерелом покращення матеріального стану всіх, хто до цього має стосунок. На мою думку, яку поділяють фахівці з мостобудування, нам цілком під силу добудувати міст з Бабурки на о.Хортицю. І розділити рух автомобілів на дві частини – через один новий і один старий мости. Цього одного добудованого моста цілком вистачить для того, щоб розвантажити трафік. Ступінь готовності цього об’єкту досить високий. І 150 млн, в які попередньо оцінюють добудову цього моста, для Державного бюджету не так багато.

Перспектива добудови великого моста з Хортиці на лівий берег здається песимістичною, але тут також немає нічого неможливого. Місцева влада не поспішає брати мости на свій баланс, бо тоді доведеться відповідати за будівництво.


- Який у Вас телефон?

- Samsung Galaxy J2 (коштує близько 3 тисяч гривень, - авт.).

- Давно купили?

- Цієї весни. Попередній телефон у мене був вісім років, довелося його замінити, бо вийшов з ладу.

- Я так розумію, якщо у Вас не «айфон» останньої моделі, то немає сенсу вас питати, чи отримали ви ще якісь матеріальні блага від своєї депутатської діяльності?

- Безумовно. Я подаю декларацію і там все це видно. Ніяких матеріальних здобутків після обрання в міськраду у мене немає.

- Тобто, на яхті ви Дніпром не «розсікаєте»?

- Ні (посміхається). Хіба що хтось запросить, але в мене немає пієтету перед водною стихією. Я не любитель водних прогулянок. І в мене немає якогось потягу до розкошів. Під час своєї служби в лавах збройних сил України я зрозумів, що людина може обходитися мінімумом речей.

- Ви служили в АТО в 2014-2015 роках. Що вас тоді шокувало?

- Шокував один хлопець, у якого були проблеми з хребтом, то він втік зі шпиталю, місяць ховався у бригаді, і його мало не силою комісували – так він прагнув воювати за Україну.

- А що Вас здивувало у міськраді, коли ви туди потрапили у якості депутата?

- Я довго спостерігав за депутатами з балкона, як журналіст, то мене було важко здивувати. На моїй пам’яті це п’ятий мер.

- Чому Ви не поїхали на роботу у Київ, як багато хто з ваших колег-журналістів?

- Тут у мене родина, син ходив до школи. І я був старшим за тих, хто поїхав – як правило, це були молоді двадцятирічні хлопці і дівчата щойно після вузу. Вони поїхали, не обтяжені родинами. Та й не було пропозицій, які б задовольнили мене з матеріальної точки зору. Плюс, у мене була хороша, комфортна атмосфера в колективі, яка теж стримувала. Врешті, тут багато друзів, знайомих і я більше люблю Запоріжжя, ніж Київ.

- Назвіть, будь ласка, три речі, за які ви любите Запоріжжя.

- Перше – за простір. Це місто в степу, яке не пригнічує і не задавлює. З іншого боку, нажаль, Запоріжжя значною мірою сформувалось, як «місто однієї вулиці».

По-друге, люблю це місто за те, що я тут народився. Коли їду з нього на день-два – починаю за ним сумувати.

По-третє – люблю запоріжців. І я думаю, що голос крові і історії запоріжців виокремлює серед інших українців. Зрештою, в Запоріжжі найкрасивіші дівчата! Отримуєш просто естетичне задоволення, коли виходиш на проспект і бачиш наших красунь.

І Запоріжжю є куди розвиватися. Це дає надію, що ти можеш долучитися до цього розвитку.

Альона Голота
16 июль 2019 /
Похожие новости

Запорожский нардеп, который пропустил 72% пленарных заседаний, снова баллотируется в парламент

Петр Сабашук снова баллотируется в Верховную Раду по запорожскому округу 74. Во время прошлой каденции политик пропустил львиную долю пленарных заседаний. По данным электронной регистрации ВР – 72%.

Як захистити свій будинок? Вибираємо броньовані двері

Переглядаючи у черговий раз повідомлення від ЗМІ про злочинців, які проникли у чийсь будинок та наробили лиха, все більше людей замислюються про додаткові заходи безпеки. Одним із засобів, які

Ярослав Гришин: Під час воєнного стану прокурор Запорізької області усунувся від виконання своїх обов’язків

Голова фракції УКРОПу в Запорізькій облраді, правозахисник Ярослав Гришин обурений діями керівника Запорізької обласної прокуратури Валерія Романова, який заборонив працівникам брати відпустки та

Вадим Кривохатько вышел из БПП из-за Константина Брыля

Парламентскую фракцию партии президента покинул запорожский нардеп Вадим Кривохатько.

Єпископ Фотій: Не забувай про Бога і Бог ніколи не забуде про тебе

Зважаючи на те, що «Новий День» спеціалізується на політиці та економіці, то й інтерв’ю з Єпископом Запорізьким і Мелітопольським Запорізької єпархії Української Православної Церкви Київського

Запорожцы ждут, что Дед Мороз принесет им завершение войны и стабильность – соцопрос

Такие результат дал уличный опрос около 788 жителей Запорожья компанией MLS Group.